Najnovšie novinky

Zoznámte sa s 8 novými modelami rady Softail 2018

04 september 2017

Zoznámte sa s 8 novými modelami rady Softail 2018

V rámci zatiaľ najväčšieho vývojového projektu značky Harley-Davidson® oslávi svoje 115. výročie úplne novými motocyklami Fat Boy®, Heritage Classic, Low Rider®, Softail Slim®, Deluxe, Breakout®, Fat Bob® a Street Bob®.

* Osem úplne nových customizovaných motocyklov Softail® pre rok 2018
* Všetky s ľahším a pevnejším oceľovým rámom a kyvnou vidlicou so špičkovým predným a zadným odpružením
* Poháňané novým motorom Milwaukee-Eight® 107, prípadne voliteľne 114
* Autentický štýl v kombinácii s moderným dizajnom prinášajú jedinečný a strhujúci výraz

Na oslavu svojho 115. výročia značka Harley-Davidson® zahajuje totálnu customovú revolúciu: Osem nových modelov Softail®, ktoré kombinujú výborné jazdné vlastnosti a výkon rady Dyna® s neprekonateľným customovým vzhľadom rady Softail.

V rámci najnovšieho vývojového projektu v histórii značky dostali nové modely pevnejší a podstatne ľahší rám umožňujúci prenos masívneho krútiaceho momentu nových motorov Milwaukee-Eight® 107 a 114 s dvojitým vyrovnávacím hriadeľom.

Vďaka vysoko výkonnému prednému a zadnému odpruženiu s dvojitým prietokovým ventilom a skrytému, ľahko nastaviteľnému zadnému odpruženiu typu monoshock sú modely Softail 2018 rýchlejšie, ľahšie a lepšie ovládateľné než ktorýkoľvek z predchádzajúcich Big Twin cruiserov.

Paul James, Product Portfolio Manager, Harley-Davidson Motor Company:
„Nové motocykle rady Softail sú výsledkom najrozsiahlejšieho programu výskumu a vývoja v dejinách celej našej značky. Nová konštrukcia týchto cruiserov si vyžiadala tisíce hodín výskumu a testovania. Sústredili sme sa na intenzívny zážitok z jazdy, v ktorom sa autentickosť, tradícia a duša spája so špičkovými modernými technológiami. Výsledkom je zvezenie, ktoré musíš sám prežiť, aby si tomu uveril.“

Ako stelesnenie autenticity, dizajnového DNA a histórie značky Harley-Davidson v modernom poňatí prichádza týchto osem nových Softailov s úplne novým štýlom, ktorý ich výrazne odlišuje od ich predchodcov a zároveň jeden od druhého. A ako nový štandard štýlu, komfortu a výkonu je táto nová generácia továrensky customizovaných cruiserov pripravená pre jazdcov, ktorí sa chcú posunúť ešte ďalej a hľadajú jedinečné vyjadrenie svojej osobnosti.

Brad Richards, Vice-President of Styling and Design, Harley-Davidson Motor Company:
„Autentickosť dizajnu Harley-Davidson®vychádza zo starostlivo zladených všetkých detailov od začiatku až do konca – je ťažké dosiahnuť to aje ťažké to od nás odkopírovať. Motocykle Harley-Davidson® nie sú spotrebným tovarom; sú predávané z generácie na generáciu. Starostlivo zvažujeme každú skrutku a maticu v motocykli, všetky povrchové úpravy a každý detail. Nový rám rady Softail je ako umelecké dielo a čím viac je odkrytý, tým je krajší. Jeho dizajn svedčí o tímovej práci, na ktorej sú založené naše procesy návrhu a výroby.“

NOVÝ PODVOZOK, RÁM/ KYVNÁ VIDLICA & VYSOKO VÝKONNÉ ODPRUŽENIE

Ovládateľnosť motocyklov Softail teraz vstupuje do novej éry s ľahším a pevnejším rámom, ktorý povyšuje myšlienku súladu funkcie a formy na vyššiu úroveň, a pritom si zachováva klasický vzhľad hardtailu a prináša rýdzo moderné jazdné vlastnosti. Medzi výhody nového podvozku patria väčšie uhly náklonu v zatáčkach u väčšiny modelov, lepšia odozva pri nájazdu do zatáčky, rýchlejšia akcelerácia, väčšia obratnosť, nižšia hmotnosť a ľahšie dvíhanie z bočného stojanu než u predchádzajúcich modelov.

Jadro podvozku motocyklov Softail 2018 tvorí nový trubkový rám z vysokopevnej uhlíkovej ocele, ktorý v kombinácii s kyvnou vidlicou podstatne zvyšuje pevnosť podvozku. Samotný rám je o 65% tuhší než u predchádzajúcej rady Softail, čo vedie k 34% nárastu celkovej pevnosti podvozku. Jeho konštrukcia sa tiež vyznačuje jednoduchšou stavbou s 50% znížením počtu súčastí a 22% obmedzením zvarov.

Používané sú dve jedinečné kyvné vidlice, jedna pre úzke a druhá pre široké zadné koleso. Široký podvozok je o 5,89 kg (15%) ľahší, zatiaľ čo úzky podvozok ušetril 8,16 kg (20%). Kyvná vidlica prenáša pohyb zadného kolesa do jednotky odpruženia monoshock ukrytej pod sedadlom, takže si zachováva klasický vzhľad hardtailového rámu.

Úplne nové vysoko výkonné predné odpruženie využíva novú technológiu s dvojitým prietokovým ventilom – po prvýkrát bolo použité pri modeloch Touring 2017 – vyznačuje sa výkonným tlmením podobne ako kazetová konštrukcia, ale s vylepšeným, citlivejším charakterom tlmenia. So zdvihmi 130mm je optimalizované pre pohodlné brázdenie krajiny i razantnejšie výjazdy. Ovládateľnosť tiež vylepšuje optimalizovaný závlek a uhol prednej vidlice.

Nové zadné odpruženie typu monoshock si zachováva klasický vzhľad hardtailu, modernizovaná geometria zlepšuje kvalitu jazdy, trakciu a ovládateľnosť. Ľahko nastaviteľné predpätie pružiny umožňuje rozsah nastavenia zaťaženia 217 kg pre väčšie
pohodlie spolujazdca a optimálnu ovládateľnosť.

Nové modely Softail sú až o 17 kg ľahšie než pred tým, ponúkajú lepší pomer hmotnosti a výkonu s rýchlejšou akceleráciou, lepším brzdným účinkom a dynamickým správaním v zatáčkach v kombinácii s väčšími uhlami náklonu v zatáčkach u väčšiny modelov. Niektoré modely používajú nové pneumatiky, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre nový podvozok Softail a využívajú optimalizovanú konštrukciu a vylepšené zloženie pre spoľahlivý výkon a vysokú trvanlivosť za všetkých jazdných podmienok. Nové materiály a konštrukcie sedadiel ponúkajú lepšie tvary pre širšie spektrum jazdcov a väčšie pohodlie na dlhých cestách.

NOVÁ POHONNÁ JEDNOTKA S DVOMA MOŽNOŤAMI ZDVIHOVÉHO OBJEMU

Vo všetkých modeloch Softail 2018 búši nové srdce v podobe najvýkonnejších motorov, aké kedy boli vponuke Harley-Davidson® Big Twin cruiserov, nové motory Milwaukee-Eight V-Twin 107 a 114. Motory Milwaukee-Eight si zachovávajú 45
stupňový uhol valcov so široko rozkročenými hlavami so zvýraznenou jednovačkovou konštrukciou, ktorá umožňuje úzku stavbu dolnej časti a atletický tvar.

Kotevné body nového rámu rady Softail sú vyrobené tak, aby tesne obopínali motor a zvyšovali tuhosť podvozku. Motory Milwaukee-Eight pre modely Softail taktiež využívajú prepracovaný systém s vyvažovacím hriadeľom, ktorý vyrovnáva vibrácie motora a súčasne zachováva charakteristický pocit Harley-Davidson. Charakteristický zvuk motorov Harley-Davidson®potato-potato-potato je ešte zreteľnejší vďaka tichšiemu saniu a slabším mechanickým zvukom.

V ponuke sú dve verzie zdvihového objemu:

Milwaukee-Eight® 107
(107 CID; 1745 ccm) Štandard pre všetky modely

* 100 mm vŕtanie a 111,1 mm zdvih s kompresným pomerom 10,0:1
* 0-100km/h- 10% rýchlejšia akcelerácia než motor High Output Twin Cam 103
* 100-130 km/h na 5. rýchlostnom stupni – 16% rýchlejšia akcelerácia než motor High Output Twin Cam 103

Milwaukee-Eight® 114
(114 CID; 1868 ccm) Voliteľný

* K dispozícii pre štyri modely: Fat Bob 114, Fat Boy 114, Breakout 114, Heritage Classic 114
* 102 mm vŕtanie a 114,3 mm zdvih s kompresným pomerom 10,5:1
* Sanie Ventilátor s grafikou a emblémom 114
* Systém ABS ako súčasť štandardnej výbavy
* 0-100 km/h – 9% rýchlejšia akcelerácia než motor Milwaukee-Eight 107
* 100 – 130 km/h na 5. rýchlostnom stupni – 13% rýchlejšia akcelerácia než motor Milwaukee-Eight 107


OSEM NOVÝCH MODELOV SOFTAIL & ICH KĽÚČOVÉ PRVKY

Fat Boy®

Legendárny motocykel Fat Boy, ktorý po desaťročia určoval samotný moderný customový štýl, sa opäť prekonal. Odstrojený štýl a saténovo

chromované prvky prispievajú k odvážnemu vzhľadu a nechávajú vyniknúť výkonnému motoru a lepším jazdným vlastnostiam a ovládateľnosti

* Agresívny, robustný výraz a ucelený dizajn
- Moderné stvárnenie klasického svetlometu
- Predná pneumatika so šírkou 160mm, najširšia pneumatika, aká kedy bola použitá pre model z produkcie
Harley-Davidson, je obutá na plnom prednom kolese Lakester.
* Zníženie hmotnosti o 16 kg oproti predchádzajúcemu modelu
* Systém ABS ako súčasť štandardnej výbavy
* 240 mm zadná pneumatika s plným zadným kolesom Lakester
* Voliteľné: Motor Milwaukee-Eight 114

Heritage Classic
Dizajnové rysy evokujú tmavo čierny retro štýl modelov Harley-Davidson®z päťdesiatych rokov, oživený o moderný výraz.*

*Nový odnímateľný predný štít
* Nové pevné, uzamykateľné a vodotesné bočné brašne
* Odpruženie s dlhšími zdvihmi a väčším maximálnym zaťažením
* Zníženie hmotnosti o 17 kg oproti predchádzajúcemu modelu
* Voliteľné: Motor Milwaukee-Eight 114
* Tempomat a ABS systém sú súčasťou štandardnej výbavy


Low Rider ®

Nový Low Rider sa inšpiruje tradíciou individualizmu éry customových chopperov 70. rokov, ale je oveľa ľahší, rýchlejší a obratnejší v zatáčkach, než si ktokoľvek v tej dobe dokázal predstaviť.

* Tachometer a otáčkomer sú umiestnené v konzole, maska svetlometu a grafika na nádrži v retro štýle
* 19 palcové predné a 16 palcové zadné koleso Radiate
* Výfuk Shotgun v usporiadaní 2-2Softail Slim®

Motocykel Slim, odstrojený až na samotnú podstatu, pripomína slávu povojnových customových bobberov s úzkou zadnou časťou, skráteným predným blatníkom, jednomiestnym sedadlom a minimom chromovaných súčastí

* Tmavé spracovanie zvýrazňuje efekt vypletaných kolies, riadidiel Hollywood a nového dizajnu odpredu až dozadu
* Nízko uložené sedadlo Tuck-And-Roll
* Odvážne a plynulé tvary predného svetlometu a krytov prednej vidlice
* Zníženie hmotnosti o 17 kg oproti predchádzajúcemu modelu


Deluxe

Deluxe sa ako klasický luxusný stroj, ktorý vynikne na každej ulici, blýska lesklými chrómami, pritom ale ponúka kvalitné jazdné vlastnosti modernej doby.

* LED osvetlenie vpredu aj vzadu: svetlomet, stretávacie svetlá, koncové svetlo Tombstone a smerovky
* Charakteristické dozadu natiahnuté riadidlá
* Zníženie hmotnosti o 17 kg oproti predchádzajúcemu modelu
* Systém ABS ako súčasť štandardnej výbavy


Breakout®

Model Breakout s dlhou svalnatou stavbou ponúka väčšie uhly náklonu v zatáčkach a obratnosť akú by si nikdy nečakal od motocykla s výrazným dragsterovým postojom.

* Nová čisto riešená nádrž s objemom 13,2 litra
* Dlhá a široká stavba s nízkou a predsunutou 49mm prednou vidlicou
* 18 palcové zadné (pneumatika 240 mm) a 21 palcové predné (pneumatika 130 mm) liate koleso
* Charakteristický LED svetlomet Daymaker Signature
* Digitálny prístrojový panel osadený na predĺženom nadstavci
* Zníženie hmotnosti o 17 kg oproti predchádzajúcemu modelu
* Systém ABS ako súčasť štandardnej výbavy
* Voliteľné: Motor Milwaukee-Eight 114

Fat Bob®

Záber trhajúci asfalt, plynulá jazda vďaka skvelému odpruženiu, obratné zatáčanie a nekompromisný výraz robia z modelu Fat Bob prelomový motocykel, aký dokáže vytvoriť jedine Harley-Davidson.

* Zalomený výfuk s usporiadaním 2-1-2 s customovým lakovaním
* Najväčšie pneumatiky s agresívnym dezénom od Motor Company: 150mm vpredu a 180 mm vzadu
* Dvojitá predná kotúčová brzda
* Palivová nádrž s objemom 13,2 litra
* Zníženie hmotnosti o 15 kg oproti predchádzajúcemu modelu
* Obrátená predná vidlica s kazetovou konštrukciou s priemerom 43mm
* Voliteľné: Motor Milwaukee-Eight 114


Street Bob®

Vzpriamená pozícia s rukami vo vetre a žiadne zbytočnosti navyše, to sú hlavné rysy nového odstrojeného a nekompromisného modelu Street Bob.

* Čisto riešená nádrž s objemom 13,2 litra
* Čierne liate kolesá s useknutými blatníkmi
* Digitálny prístrojový panel osadený na predĺženom nadstavci
* Zníženie hmotnosti o 7 kg oproti predchádzajúcemu modelu
* Najnižšia výrobcom doporučená cena v celej rade Softail
NOVÉ TECHNOLÓGIE U VŠETKÝCH MODELOV SOFTAIL

* Jedinečný LED svetlomet Daymaker Signature u všetkých modelov
* Vylepšený elektrický systém s viac než dvojnásobným výkonom pri voľnobežných otáčkach
* Ľahko nastaviteľné predpätie zadného odpruženia (metóda sa líši v závislosti od modelu)
- Nastavovací kľúč pod sedadlom: Softail Slim, Street Bob, Low Rider
- Vnútorný ručný otočný regulátor: Fat Bob, Fat Boy, Breakout
- Nastavenie pomocou regulácie pod sedadlom: Deluxe, Heritage Classic
* Nové prístrojové vybavenie
* Bezkľúčové zapaľovanie a bezpečnostný systém ako súčasť štandardnej výbavy
* Nabíjacia zásuvka USB na hlave riadenia
* Nové palivové nádrže


O spoločnosti Harley-Davidson Motor Company®
Spoločnosť Harley-Davidson®Motor Company už od roku 1903 plní sen o osobnej slobode vďaka ponuke customov, cruiserov a touringov, jázd a podujatí a kompletnej rade motocyklových dielov, doplnkov a oblečenia značky Harley-Davidson.

Späť na predchádzajúcu stránku