Najnovšie Novinky

Motocykle Harley-Davidson pre rok 2021 sú tu!

Harley-Davidson v roku 2021 prináša milovníkom motocyklov viac výkonu, štýlu, technológií a slobody. Medzi hlavné novinky patrí robustný Street Bob® 114, cruiser Fat Boy 114 v novom štýle a nové trendové voľby pre tri populárne performance-baggery: Street Glide® Special, Road Glide® Special a Road King® Special. Harley-Davidson ďalej ponúkne štyri super-prémiové touringové modely od tímu Custom Vehicle Operations.

„Harley-Davidson vstupuje do roku 2021 so zameraním na motocykle ako na emocionálny zážitok,“ hovorí Theo Keetell, viceprezident pre marketing. „Nadčasové hľadanie dobrodružstva a slobody na nekonečných cestách je podstatou nášho historického dedičstva a našej vízie budúcnosti. Pri vstupe do nového roka a na začiatku novej motorkárskej sezóny je posilňovanie tejto túžby obzvlášť dôležité.“

Street Bob 114 reprezentuje cruiserový rad
144095b6d24da0c9c0de96ec027f1b40_d34d593a46ec4872.pngOsem modelov Harley-Davidson Softail® ponúka ničím nerušené zážitky z jazdenia a spája v sebe moderný výkon a technológie v autentickom americkom štýle. Nový model Street Bob 114 pridáva do ponuky cruiserov odstrojený štýl bobber a poriadny výkon bez príkras. Je najľahším motocyklom v rade Softail a so silným motorom Milwaukee-Eight® dokáže obratne zatáčať a vždy má rezervu výkonu. Je doslova nabitý autentickým duchom, od riadidiel „mini-ape“ až po skrátený zadný blatník.

So svojím robustným vzhľadom Fat Boy® zostáva jedným z fyzicky najdominantnejších motocyklov v ponuke značky Harley-Davidson®. Inovatívny vzhľad pre rok 2021 prichádza so svetlejším výrazom a nahrádza lesklé chrómy na pohonnej jednotke, prednej časti a konzole výfuku saténovým chrómovaním.

Hot Rod baggery reprezentujú touringový rad
V touringovom rade modelov Harley-Davidson® 2021 je trojica Hot Rod baggerov s oživeným vzhľadom a novými funkciami. Motocykle Road King® Special, Road Glide® Special a Street Glide® Special s nízko posadeným výkonným motorom Milwaukee-Eight 114 sa vyznačujú kombináciou výrazného vzhľadu a komfortu pre dlhé cesty, ktorý zaručuje podvozok radu Harley-Davidson® Touring. Modely Street Glide® Special a Road Glide® Special sú k dispozícii v novom dvojfarebnom prevedení a s možnosťou voľby z celého radu temne ladených alebo naopak žiarivo chrómovaných prevedení – zákazník má na výber medzi odvážnou modernou podobou alebo tradičnejším a lesklejším prevedením. Motocykle Road King Special a Street Glide Special dostali nové jasné LED svetlomety Daymaker® a všetky tri varianty Special majú nové ochranné rámy, ktoré umocňujú ich razantný vzhľad.

Všetky modely radu Harley-Davidson Touring sú vybavené dotykovou obrazovkou s infotainmentom Boom!™ Box GTS, ktorý teraz plne podporuje aplikáciu Android Auto™ a Apple CarPlay®. Po pripojení kompatibilného smartfónu pomocou kábla môže jazdec využívať obe tieto aplikácie a prehrávať si vlastné médiá, streamingové služby, komunikáciu a navigáciu minimálnym vyrušovaním.

Modely CVO™: Špičkové audiosystémy
Motocykle Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations™ predstavujú to najlepšie z ponuky dizajnu a štýlu Harley-Davidson a vyznačujú sa výnimočnými farbami, pokročilými technológiami, exkluzívnymi komponentmi a dokonalými detailmi. 

Do sezóny 2021 vyrážajú modely CVO™ Street Glide® a CVO Road® Glide po prvýkrát s úplne novým systémom Harley-Davidson® Audio powered by Rockford Fosgate. Moderný audiosystém používa reproduktory a zosilňovače, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre motocykle Harley-Davidson®. Komponenty systému Harley-Davidson® Audio powered by Rockford Fosgate budú tiež k dispozícii v ponuke Harley-Davidson® Genuine Motor Parts & Accessories pre motocykle H-D® Touring vyrobené po roku 2014, ktoré sú vybavené jednotkou infotainmentu Boom!™ Box.

Všetky štyri modely CVO 2021 – CVO™ Street Glide®, CVO™ Road Glide®, CVO™ Limited a CVO™ Tri Glide® – majú nové farebné kombinácie a doplnky. Motor Milwaukee-Eight® 117 V-Twin je dodávaný výhradne do modelov CVO a je tým najvýkonnejším motorom, ktorý je ponúkaný ako štandardná továrensky vyrábaná pohonná jednotka pre Harley-Davidson.

Neustále pracujeme na tom, aby boli motocykle bezpečnejšie a ich ovládanie intuitívnejšie, preto sú všetky modely CVO™ vybavené systémom RDRS Safety Enhancements (predtým známy ako RDRS). Táto kolekcia technológií má za úlohu dávať jazdcovi väčšiu istotu v nepriaznivých podmienkach a pomáha mu zvládnuť neočakávané situácie. Medzi funkcie systému RDRS Safety Enhancements patrí prepojený brzdový systém Cornering Enhanced Electronic Linked Braking a Cornering Enhanced Antilock Braking System, systém kontroly trakcie Cornering Enhanced Traction Control System a Drag-Torque Slip Control System, systém rozjazdu do kopca Vehicle Hold Control a sledovanie tlaku v pneumatikách Tire Pressure Monitoring System.

Harley-Davidson® Pan America™ – globálne predstavenie nového modelu 22. februára 2021
Nový adventure touring motocykel Harley-Davidson Pan America™ 1250 sa ukáže aj na virtuálnom predstavení noviniek H-D dňa 19. januára. Harley-Davidson potom pozve celý svet na samostatnú prezentáciu 22. februára 2021, kde sa nový motocykel Pan America odhalí do všetkých detailov. Registrujte sa na predstavenie na adrese www.H-D.com/PanAmerica.

Ak chcete získať ďalšie informácie alebo si rezervovať skúšobnú jazdu, navštívte web H-D.com.

O spoločnosti Harley-Davidson
Harley-Davidson, Inc. je materská spoločnosť firiem Harley-Davidson Motor Company a Harley-Davidson Financial Services. Naša vízia: Tvorba legendárnych produktov a vedúca úloha v našom odvetví vďaka inováciám, rozvoju a emóciám. Naša misia: Sme viac ako iba výrobca motocyklov, snažíme sa o nekonečnú cestu za dobrodružstvom. Slodoba v duši. Harley-Davidson už od roku 1903 definuje samotnú podstatu motocyklovej kultúry a ponúka stále širšiu škálu špičkových a nezameniteľných motocyklov s nekonečnými možnosťami customizácie a posilňuje zážitky z jazdenia prostredníctvom podujatí, výnimočnej ponuky motocyklových dielov, príslušenstva, oblečenia a značkových doplnkov. Spoločnosť Harley-Davidson Financial Services zabezpečuje financovanie, poistenie a ďalšie programy, ktoré pomáhajú jazdcom Harley-Davidson vyraziť na cesty. Ďalšie informácie nájdete na webe www.harley-davidson.sk