Najnovšie Novinky

Prinášame prehľad nových modelov pre rok 2022

Harley-Davidson pridáva do svojej ponuky motocyklov 2022 vysoký výkon a customový štýl a predstavuje osem nových modelov. Všetky sú poháňané motorom Milwaukee-Eight® 117, najvýkonnejším sériovo montovaným agregátom v ponuke Harley-Davidson. Medzi nové modely patrí Street Glide® ST a Road Glide® ST v rade Grand American Touring, výkonnejší model Low Rider® S a nový Low Rider ST® v rade Cruiser a štyri superprémiové modely z ponuky Harley-Davidson® CVO™ (Custom Vehicle Operations™). 

“V rámci nášho zamerania na silné segmenty, vrátane Grand American Touring a Cruiser, je produktový rad 2022 navrhnutý s ohľadom na silu a výkon. Každý z týchto nových modelov disponuje skvelým výkonom motora Milawukee-Eight 117. Je určený pre jazdcov, ktorý chcú len to najväčšie a najlepšie, a zakladajú si na našej pozícii najžiadanejšej motocyklovej značky na svete,” hovorí Jochen Zeitz, predseda predstavenstva, prezident a CEO spoločnosti Harley-Davidson. 

Modely Street Glide ST & Road Glide ST

Harley-Davidson zvyšuje výkon bagger a posúva cieľavedomý štýl víťazných pretekárskych motocyklov MotoAmerica King of the Baggers aj na bežné cesty. V týchto hot-rod baggeroch sa snúbi sila motora V-Twin Milwaukee Eight 117 s novými tmavými a bronzovými povrchovými úpravami. Pre jazdcov, ktorí chcú rezať zákruty s dostatkom pohodlia, sú modely ST vybavené kompletnou výbavou Harley-Davidson Grand American Touring, vrátane bŕzd Brembo® s prepojeným systémom Reflex™ a ABS. Ďalej je tu informačný a zábavný systém Boom!™ Box GTS s farebným dotykovým dispejom a navigáciou, tempomat a LED svetlomety Daymaker®. Model Street Glide ST je doplnený ikonickou kapotážou Harley-Davidson Batwing. Model Road Glide ST má aerodynamickú kapotáž so žraločím výrazom s pevným uchytením na Rome a dvoma svetlometmi. (Podrobné informácie viď v samostatnej tlačovej správe k radu Grand American Touring 2022.)

Modely Low Rider S a Low Rider ST

Modely Low Rider S a nový Low Rider ST ponúkajú obratné ovládanie a výkon podvozku Harley-Davidson® Softail® so silnou pohonnou jednotkou V-Twin Milwaukee-Eight® 117. 

“Naši zákazníci nás veľmi inšpirujú a Low Rider ST sa zrodil vďaka tomu, že sme videli neuveriteľné stavby na motocyklových výstavách po celom svete,” hovorí Brad Richards, viceprezident pre Design v spoločnosti Harley-Davidson. “Prevzali sme ikonický dizajn Harley-Davidson z osemdesiatych rokov a dali mu novú identitu s moderným výrazom. Pridajte motor Milwaukee-Eight 117, vyššie odpruženie a vysoko posadené sedlové brašne a dostanete dynamický vizuálny balíček a dramatický výkonnostný ráz novinky Low Rider ST.”

4918b7e65c37fa71bdbb383b443f983a_5149bcbedb59a54a.jpg


Model Low Rider S 117 predstavuje výkonnostnú špičku pre jazdcov, ktorí vyznávajú výkon na prvom mieste. Model Low Rider ST ponúka univerzálne vlastnosti s pevnými brašňami a novou kapotážou s pevným uchopením na ráme motocykla, navyše s voliteľným audio systémom Harley-Davidson powered by Rockford Fosgate. 

Harley-Davidson CVO (Custom Vehicle Operations)

Prémiové továrenské zákazkové modely z limitovanej série Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations™ (CVO™) ponúkajú tým najnáročnejším jazdcom úplne nový výnimočný motocykel, ktorý je vrcholom štýlu a dizajnu od tej najžiadanejšej motocyklovej značky na svete. Exkluzívne farby a povrchové úpravy sú v tak precíznom prevedení, aké nemá v motocyklovom ani automobilovom svete obdoby. Všetky používajú pohonnú jednotku Milawukee-Eight 117. Štandardná výbava zahŕňa prémiový systém Harley-Davidson® Audio powered by Rockford Fosgate®, náhlavnú súpravu do prilby Boom!™ Audio 30K Bluetooth® a sadu technológií Harley-Davidson Cornering Rider Safety Enhancements, ktoré majú za úlohu dávať jazdcovi väčšiu istotu v nepriaznivých podmienkach a pomáhajú mu zvládnuť neočakávané situácie. Každý model CVO ponúka pre rok 2022 úplne nové voliteľné farebné kombinácie. (Podrobné informácie viď v samostatnej tlačovej správe k ponuke CVO 2022.)

  • Model CVO Street Glide je superprémiový bagger pre jazdcov, ktorí radi jazdia vo veľkom štýle. Klasická silueta kapotáže Batwing doplnená úchvatnými detailmi lakovania a materiálov, prémiové audio a sila motora Milwaukee-Eight 117 robia z tohto motocykla neobyčajný stroj.


  • Model CVO Road Glide je určený pre jazdcov, ktorí si chcú prerážať cestu mohutnou kapotážou so žraločím výrazom a charakteristickými dvojitými LED svetlometmi s nespútaným výkonom motora Milwaukee-Eight 117. Výkonný audio systém, exkluzívne 21palcové predné koleso, úžasný zákazkový lak a mimoriadna pozornosť venovaná detailom vytvárajú dokopy veľmi atraktívny celok.


  • Model CVO Road Glide Limited je doslova nabitý luxusom, komfortom na dlhé cesty, štýlom a výkonom. Prémiové audio, vyhrievané sedadlá a rukoväte riadidiel a aerodynamická kapotáž so žraločím výrazom modelu Road Glide robia z tohto motocykla dokonalého predstaviteľa radu Harley-Davidson Touring.


  • Model CVO Tri Glide je superprémiový trike ponúkajúci osobitý štýl, silný výkon, pohodlie pre ďaleké cesty a navyše istotu troch kolies. CVO Tri Glide je vybený provtriednym audio systémom, luxusnými komfortnými prvkami a úžasným spracovaním a dôrazom na detail. Jeho podvozok je od základov postavený špeciálne pre trojkolesovú konštrukciu.


Sada technológií Harley-Davidson Cornering Rider Safety Enhancements

Štandardnou výbavou modelov CVO a Grand American Touring (okrem modelu Road King), vrátane modelov Street Glide ST a Road Glide ST, je sada technológií Harley-Davidson Cornering Rider Safety Enhancements, ktorá pomáha jazdcovi udržať požadovanú dráhu v zákrute. Tento balíček technológií prináša nasledujúce vylepšenia:

  • Elektronicky prepojené brzdy
  • Systém Cornering ABS
  • Cornering kontrola trakcie s voľbou rôznych režimov
  • Kontrola preklzu zadného kolesa
  • Asistent pre rozjazd do kopca
  • Sledovanie tlaku v pneumatikách (TPMS)