Harley-Davidson® Prešov
AGROKOM SERVIS s.r.o., Pod Kalváriou 40, 08001 Prešov
Najnovšie Novinky

HARLEY-DAVIDSON PREDSTAVUJE NOVÉ MODELY A TECHNOLÓGIE 2020 Na trh prichádza nový elektrický motocykel LiveWire™ a vracia sa legendárny model Low Rider® S

Nové modely, nové technológie a rozšírený výber pre zákazníkov. To prináša bohatá ponuka motocyklov Harley-Davidson® pre rok 2020. Nový model Harley-Davidson Low Rider® S obohatí sezónu 2020 agresívnym štýlom a dokonalými jazdnými vlastnosťami, medzi ďalšie nové stroje Harley-Davidson na trhu bude patriť tiež elektrický LiveWire™ a nový trojkolesový motocykel CVO™ Tri Glide®. Novinkami pre sezónu 2020 je tiež služba H-D™ Connect s mobilnou konektivitou pre vybrané modely Harley-Davidson a systém Reflex™ Defensive Rider Systems (RDRS) zahrňujúci moderné asistenčné technológie vrátane kontroly trakcie a pokročilého systému ABS pre vybrané modely.

„Harley-Davidson ponúka jazdcom pre sezónu 2020 radu nových modelov, vybavenie a príslušenstvo a ešte zvyšuje latku v oblasti štýlu, výkonu a technológií vylepšujúcich zážitky z jazdy na motocykli,“ hovorí Heather Malenshek, Harley-Davidson Chief Marketing Officer. „Tento rok značka Harley-Davidson ponúka širšiu ponuku pre širší okruh jazdcov než kedykoľvek pred tým.“


Model Harley-Davidson LiveWire: Úplne nový pocit z jazdy

Model LiveWire je nový motocykel s elektrickým pohonom. Úžasný a inovatívny model, ktorý jazdcovi ponúkne strhujúci zážitok z jazdy na super výkonnom stroji s úplne novou technológiou pohonu. A k tomu špičkový dizajn a autentický pocit z motocykla Harley-Davidson. Vďaka okamžitému záťahu elektrického motora H-D™ Revelation™ motocykel LiveWire prináša ohromujúcu akceleráciu pri otočení plynovej rukoväte – bez nutnosti vládania spojky či radenia. Výkon je optimalizovaný pre jazdu po meste s dojazdom 158km/ 98 míľ***. Model LiveWire je prvým zástupcom zo širokého portfólia elektrických strojov, ktoré značku Harley-Davidson stavia do pozície lídra v elektrifikácii motocyklovej oblasti. (Podrobné informácie viď samostatná tlačová správa k modelu LiveWire).


**Dojazd od 158 km/ 98 míľ (kombinovaný). Odhadovaný dojazd je uvádzaný na základe metodiky WMTC 134/2014 – VII – 3.3 a vychádza z očakávaného výkonu plne nabitej batérie pri používaní za špecifikovaných podmienok. Skutočný dojazd sa bude líšiť v závislosti štýlu jazdy, počasia a stavu výbavy. Uvádzaný dojazd platí pre motocykel s nastavením maximálneho výkonu a minimálnou rekuperáciou.


2ff40d28a10e1e9370a1101fbbae664c_39db6ad568376351.jpgNový Low Rider S spája razantný výkon a odvážny štýl

Nový model Low Rider S svojimi tvarmi vyžaruje dôraz na výkon, ale pridáva aj výbornú ovládateľnosť a pokročilé technológie v kombinácii s tradičným charakterom Harley-Davidson. Pevný podvozok Softail a špičkové komponenty odpruženia sú naladené pre agresívny štýl jazdy podporovaný silným motorom Milwaukee-Eight® 114 s objemom 1870cm³. Dizajnové prvky odkazujú na zákazkové prestavby a zahŕňajú zvýšené riadidlá, minikapotáž, jednomiestne sedadlo a temné čierne spracovanie. 


Nové technológie 

Služba H-D™ Connect prináša pre vybrané modely Harley-Davidson® možnosť mobilnej konektivity. Zaisťuje spojenie jazdcov s motocyklom prostredníctvom smartfónu vďaka poslednej verzii aplikácie Harley-Davidson App*. Služba H-D Connect umožňuje užívateľom spojiť sa na diaľku s motocyklom a zobraziť hlavné údaje o jeho stave. Vlastníkom tiež poskytuje istotu vďaka monitorovaniu zabezpečenia motocykla na diaľku v aplikácii Harley-Davidson® App vrátane výstrah pri náraze či neoprávnenej manipulácii a asistencii v prípade krádeže motocykla.


* Služba H-D™ Connect nemusí byť dostupná na všetkých trhoch. Dostupnosť na trhoch sa môže líšiť.

Systém Reflex™ Defensive Rider System (RDRS) spája nové technológie, ktoré jazdcovi pomáhajú prispôsobiť si výkon motocykla podľa dostupnej trakcie pri akcelerácii, decelerácii a brzdení. Využíva najnovšie technológie asistencie riadenia, elektronických bŕzd a pohonu. Systém RDRS je štandardnou výbavou modelov LiveWire, Trike, CVO a modelov Touring (okrem modelu Electra Glide® Standard a Road King).


Nové modely Road Glide® Limited a Touring

Nový model Road Glide Limited v sezóne 2020 nahrádza Road Glide Ultra a prichádza s luxusnými cestovnými doplnkami vrátane farebnej kombinácie s pruhmi, vnútornou kapotážou v lesklom prevedení, vyhrievanými rukoväťami riadidiel, liatych kolies Slicer II Contrast Bright, novej nádrže a emblémami na blatníkoch. Model Road Glide Limited je diaľkový špecialista pre cestovanie vo dvojici a vyznačuje sa výraznou aerodynamikou prednej kapotáže so žraločím výrazom a trojitými otvormi zaručujúcimi rovnomenné prúdenie vzduchu. Štandardný motor Milwaukee-Eight 114 ponúka hladký chod a dostatok výkonu pre cestovanie, duálne svetlomety Daymaker® LED zas ohromia dokonalou viditeľnosťou v noci. 

Špičkové touringové odpruženie používa zadné tlmiče s ľahkým nastavením predpätia a zaručuje plynulú a bezpečnú jazdu. Prepojený brzdový systém Reflex™ s ABS má dostatočný výkon pri brzdení v každej situácii. Systém infotainmentu Boom!™ Box GTS s farebným dotykovým displejom ponúka navigačné, komunikačné a zábavné funkcie.


Nové farebné prevedenie Black Finish pre modely Ultra Limited a Road Glide Limited dáva týmto motocyklom démonický nádych už v továrenskej verzii. Sada Blak Finish obsahuje nasledujúce: Liate kolesá Slicer II vo farbe Gloss Black, palivovú nádrž, emblémy na prednom a zadnom blatníku s výplňou Gloss Black a lemovaním Charcoal, povrchové spracovanie motora Gloss Black, čierne krytky a výfuk a čierny nosič batožiny Tour-Pak®, čierna konzola, stúpačky, riadidlá, obrúčky prístrojov, páčky, zrkadlá, svetlomet LED Daymaker a hmlovky LED (iba Ultra Limited) a čierne vidlice s krytmi, kryt motora a držiaky brašien. 


Model CVO: Výkladná skriňa štýlu a dizajnu Harley-Davidson

Nový model CVO™ Tri Glide® sa pre rok 2020 pripája k modelom CVO™ Limited a CVO™ Street Glide® v portfóliu limitovanej ponuky super-prémiových motocyklov CVO. Modely CVO sú určené pre tých najnáročnejších zákazníkov a vyznačujú sa výnimočnými farbami, pokročilými technológiami, exkluzívnymi komponentmi a dokonalými detailmi, ktoré sú zostavené podľa najvyšších továrenských štandardov a sú kryté zárukou Harley-Davidson®. Pohonná jednotka Milwaukee-Eight® 117 – najvýkonnejší motor, aký bol kedy továrňou H-D vyrobený – je k dispozícii len v modeloch CVO.


O spoločnosti Harley-Davidson Motor Company

Spoločnosť Harley-Davidson Motor Company už od roku 1903 plnia sen o osobnej slobode vďaka inovatívnemu prístupu k jednostopovým dopravným prostriedkom. Táto spoločnosť ponúka stále širšiu škálu špičkových a nezameniteľných motocyklov s nekonečnými možnosťami customizácie a posilňuje zážitky z jazdy prostredníctvom akcií Harley-Davidson, výnimočnej ponuky motocyklových dielov, príslušenstva, oblečenia a značkových doplnkov. Ďalšie informácie o tom, ako spoločnosť Harley-Davidson buduje novú generáciu jazdcov nájdete na webe www.harley-davidson.sk