Harley-Davidson® Prešov
AGROKOM SERVIS s.r.o., Pod Kalváriou 40, 08001 Prešov
Najnovšie Novinky

NOVÝ FAT BOY® 30TH ANNIVERSARY OSLAVUJE VÝROČIE LEGENDY

Špeciálna limitovaná séria modelu Fat Boy v číslovanej edícii. Harley-Davidson oslavuje výročie svojho ikonického modelu limitovanou edíciou Fat Boy® 30th Anniversary. Tmavé tóny v kombinácii s bronzovými doplnkami a čierny motor Milwaukee-Eight® 114 sú výsadou limitovanej série 30th Anniversary Fat Boy. Bude vyrobených len 2500 týchto motocyklov, každý s vlastným číslom na palivovej nádrži.

Fat Boy je perfektný názov pre motocykel, ktorý bol pri svojom vzniku v roku 1990 veľmi výnimočný.

„Fat Boy nadviazal na výraz, proporcie a siluetu motocykla Hydra-Glide 1949 a dokonale ho modernizoval pre nové generácie jazdcov,“ vysvetľuje Brad Richards, viceprezident pre Styling&Design v spoločnosti Harley-Davidson. „Títo jazdci uvítali naše povojnové DNA, zároveň ich ale lákali čisté krivky vtedajšieho industriálneho dizajnu. Všetky tieto prvky boli stelesnené v návrhu modelu Fat Boy 2018. Pre túto limitovanú edíciu 30th Anniversary sme chceli vytvoriť niečo naozaj špeciálne, preto sme využili popularitu tmavých farieb a limitovanej číslovanej edície a postavili skutočne jedinečný a exkluzívny stroj.“

Fat Boy 30th Anniversary

Model Fat Boy 30th Anniversary oslavuje tridsaťročné pôsobenie pôvodného motocykla Fat Boy v odvážnej interpretácii s temným výrazom v jedinej farebnej kombinácii, čiernej Vivid Black. Liate kolesá Lakester sú lakované v odtieni Satin Black s vyfrézovanými detailmi. Temne čierny motor Milwaukee-Eight 114 má lesklé čierne kryty a jemné bronzové tóny na krytoch vahadiel a kryte zapaľovania. Výfuk v čiernej farbe Black Onyx odhaľuje svetlé odtiene podkladových chromov.

Riadidlá, ovládače a svetlomet vo farbe Vivid Black dotvárajú celkový temný výraz, ktorým sa tento model jasne odlišuje od štandardnej verzie. Nový bronzový tón a logo Fat Boy na nádrži sa skvele vynímajú v kontraste k čiernym prvkom a spolu s ostatnými bronzovými doplnkami odlišujú Fat Boy 30th Anniversary od bežného produkčného modelu.

Fat Boy vychádza z platformy Harley-Davidson® Softail® uvedenej v roku 2018 a prináša novú definíciu legendy s vysokým výkonom a výraznou podobou. Celá predná časť má masívny vzhľad a zakončuje ju LED svetlomet s novo tvarovaným krytom. Liate kolesá Lakester ešte viac posilňujú nový štýl Fat Boy. Predná pneumatika so šírkou 160 mm je vyvážená zadnou pneumatikou 240 mm, ktorá modelu dodáva výraz customu.

Odpruženie a rám Softail dohromady tvoria pevný a ľahký podvozok s obratným riadením a výkonom, ktorý veľkoryso prekračuje aj tie najväčšie nároky vyznávačov cruiserov. Zadné odpruženie typu monoshock zachováva celkovú siluetu „hard-tail“ a používa jediný tlmič pod sedlom, umiestnený v optimálnom uhle pre plynulú jazdu a skvelú ovládateľnosť. Hydraulické nastavenie predpätia zadného odpruženia sa dá ľahko ovládať pomocou regulátora pod sedlom, takže je možné ľahko nastaviť jazdné vlastnosti presne podľa váhy jazdca.

Motor Milwukee-Eight 114 V-Twin je tou najvýkonnejšou jednotkou v rade Softail a ponúka atraktívny výkon a klasický zvuk a prejav motorov Harley-Davidson. Pevne uchytený motor ešte zvyšuje pevnosť rámu. Systém s dvojitým vyvažovacím hriadeľom je vyladení tak, aby eliminoval primárne vibrácie pri voľnobežných otáčkach. 

V dealerstvách je možné nainštalovať špeciálne kity Screamin´ Eagle® Performance Parts Stage Upgrade z ponuky originálnych dielov Harley-Davidson a ešte zvýšiť výkon motora.

Zrodenie legendy

Prvý model Fat Boy, uvedený v roku 1989 ako model 1990, bol navrhnutý uznávanými dizajnérmi Harley-Davidson Willie G. Davidsonom a Louie Netzom a spájal v sebe čerstvý, súdobý vzhľad a klasické dizajnové rysy Harley-Davidson. Aby bola zachovaná podoba umeleckého diela vyfrézovaného z jediného kusu kovu, dizajn má jediný strieborný tón s eloxovaným rámom a hliníkovými liatymi kolesami – to zadné je odhalené vďaka rámu Softail – ktoré sú charakteristickým rysom modelu Fat Boy. Celkový vzhľad bol na vtedajšiu dobu nezvykle masívny, od tučného predného kolesa krytého skráteným blatníkom cez široké riadidlá až po sedempalcový svetlomet v masívnom chromovanom kryte v štýle rady FL. Davidson navrhol okrídlené logo na nádrži, ktoré sa stalo neoddeliteľnou súčasťou modelu Fat Boy.

V roku 1991 motocykel Harley-Davidson Fat Boy zažiaril na filmovom plátne, keď účinkoval vo filme „Terminátor 2: Súdny deň“, v ktorom herec Arnold Schwarznegger riadi motocykel Fat Boy v Los Angeles počas akčnej naháňačky. Tento film vyvolal veľký ohlas a pomohol modelu Fat Boy stať sa legendárnym reprezentantom značky Harley-Davidson na celej rade trhov, špeciálne však v Európe.

Pozadie jeho názvu

Jedine Harley-Davidson má také sebavedomie, aby pomenoval motocykel Fat Boy. Podľa rozprávania Willie G. Davidsona v knihe „100 rokov značky Harley-Davidson“ k tomu došlo takto: Asi sa pýtate, ako sme prišli na nápad pomenovať tento model „Fat Boy“. Už som o tom počul mnoho historiek, ale ani jedna nebola pravdivá. Bolo to takto: je ťažké vymyslieť názov, ktorý bude medzi ľuďmi populárny. Vždy sme sa pýtali sami seba: „Ako tomu budú ľudia hovoriť?“ a z toho sme vychádzali. Hľadali sme niečo neobvyklé a možno aj trochu neúctivé, pretože sa nám páči čas od času s názvami provokovať. Pre mňa i pre mnoho našich pracovníkov, ktorí motocykel videli ešte pred premiérou, mal tento model jednoznačný „Fat“ (tučný) výraz. Takže chlapi z marketingu prišli s názvom „Fat Boy“ – a ľuďom sa to páčilo.

Model Fat Boy dostal v roku 2018 dôkladný facelift, nový stroj vyšiel na cestu s prepracovaným rámom Softail a motorom Milwaukee-Eight. Aktuálny model Fat Boy zosilňuje pôsobenie všetkých hlavných rozlišovacích prvkov, od liatych kolies až po masívny svetlomet. Fat Boy zostáva jedným z fyzicky najdominantnejších motocyklov v ponuke Harley-Davidson.

O spoločnosti Harley-Davidson Motor Company

Spoločnosť Harley-Davidson Motor Company už od roku 1903 plní sen o osobnej slobode vďaka inovatívnemu prístupu k jednostopovým dopravným prostriedkom. Táto spoločnosť ponúka stále širšiu škálu špičkových a nezameniteľných motocyklov s nekonečnými možnosťami customizácie a posilňuje zážitky z jazdy prostredníctvom akcií Harley-Davidson, výnimočné ponuky motocyklových dielov, príslušenstva, oblečenia a značkových doplnkov. Ďalšie informácie o tom, ako spoločnosť Harley-Davidson buduje novú generáciu jazdcov, nájdete na webewww.harley-davidson.sk