Harley-Davidson® Prešov
AGROKOM SERVIS s.r.o., Pod Kalváriou 40, 08001 Prešov
Najnovšie Novinky

NOVINKA HARLEY-DAVIDSON® SOFTAIL® STANDARD ODHAĽUJE ZÁKLADNÚ PODSTATU CRUISERU

Nový model Harley-Davidson® Softail® Standard predstavuje základnú podstatu cruiserov Harley-Davidson: štíhly profil v štýle bobber s výrazným charakterom, dynamickými vlastnosťami rámu Harley-Davidson Softail a razantným ťahom pohonnej jednotky Milwaukee-Right® V-Twin. Model Softail Standard v klasickej čiernej farbe Vivid Black doplnenej žiariacim chrómom a leštenými povrchmi je dokonalým stelesnením ducha Harley-Davidson.

Kontrast čiernych a žiariacich komponentov dáva motocyklu Softail Standard výraz, ktorý je minimalistický a súčasne klasický. Softail Standard je ponúkaný v jedinom farebnom prevedení, čiernej Vivid Black, a vyráža na cesty s jednomiestnym sedadlom odhaľujúcim krátky zadný blatník. Palivová nádrž s objemom 13,3 litra necháva dokonale odhalený motor a rám. Pohonná jednotka priťahuje pozornosť k centrálnej časti motocykla vďaka temne lakovanému motoru Milwaukee-Eight 107 s leštenými krytmi primára, ventilov a zapaľovania. Rebrovanie hláv valcov nie je zvýraznené frézovaním. Motor necháva ešte viac vyniknúť stredový prvok, okrúhly kryt vzduchového filtra. Výfuk Shotgun s usporiadaním 2-2 s chromovanými krytmi a tlmičmi perfektne ladí s dlhým a nízkym profilom motocykla. 

Oceľové ráfiky klasických vyplietaných kolies (19 palcov vpredu a 16 palcov vzadu) dostali vďaka pochrómovaniu žiarivú podobu. Pri pohľade spredu zaujmú lakované protektory prednej vidlice, leštené trojité úchyty, leštený nadstavec riadidiel a chromované teleso svetlometu a smerovky, ktoré takisto kontrastujú s čiernym tónom Vivid Black. S riadidlami „mini-ape“ má jazdec na motocykli Softail Standard agresívnu a zároveň pohodlnú jazdnú pozíciu. Kompaktný elektronický prístrojový budík s digitálnym zobrazením na nadstavci riadidiel ponecháva prednú časť čistú a elegantnú. 

Spoľahlivý základ Softail

Podvozok Harley-Davidson Softail je spoľahlivým základom modelu Softail Standard. Oceľový rám je optimalizovaný z hľadiska pevnosti a ľahkej konštrukcie. Pevne uchytení motor ešte zvyšuje pevnosť rámu. Kyvná vidlica podvozku Softail je navrhnutá tak, aby zaručovala dostatočnú pevnosť pre dynamickú jazdu, ale súčasne zachovávala klasický vzhľad hardtailového rámu. Zadné odpruženie typu monoshock ponecháva tlmič s vinutou pružinou a emulznou technológiou skrytý pod sedadlom. Predpätie odpruženia sa dá ľahko nastaviť po zložení sedadla, takže je možné nastaviť jazdné vlastnosti presne podľa váhy jazdca. Predné odpruženie s dvojitým prietokovým ventilom zlepšuje odozvu riadenia, obratnosť a brzdný účinok. Kotúčová predná a zadná brzda sú zárukou spoľahlivej reakcie bŕzd. Model Softail je vybavený systémom ABS.

Výkon motora Milwaukee-Eight

Pohonná jednotka Milwaukee-Eight 107 V-Twin ponúka atraktívny výkon a klasický zvuk a prejav motorov Harley-Davidson. Systém s dvojitým vyvažovacím hriadeľom eliminuje primárne vibrácie pri voľnobežných otáčkach a zvyšuje pohodlie jazdca. Štvorventilové hlavy valcov sa zaisťujú vysokou kapacitou prívodu vzduchu, moderná konštrukcia, duálne snímače klepania a cielené chladenie dovoľujú pracovať s kompresným pomerom 10,0:1 a dosahovať silný krútiaci moment a výkon. 

O spoločnosti Harley-Davidson Motor Company

Spoločnosť Harley-Davidson Motor Company už od roku 1903 plní sen o osobnej slobode vďaka inovatívnemu prístupu k jednostopovým dopravným prostriedkom. Táto spoločnosť ponúka stále širšiu škálu špičkových a nezameniteľných motocyklov s nekonečnými možnosťami customizácie a posilňuje zážitky z jazdenia prostredníctvom podujatí Harley-Davidson, výnimočné ponuky motocyklových dielov, príslušenstva, oblečenia a značkových doplnkov. Ďalšie informácie o tom, ako spoločnosť Harley-Davidson buduje novú generáciu jazdcov, nájdete na webe www.harley-davidson.sk